KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15967269
nr 1596 7269
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 1954, Stilleben, 62x38 cm, yttermått inklusive ram: 73x49 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:51:43
5/2 19:46:43